Jak ulevit dětem od bolesti

Distanční výuka aneb místo školních lavic pobyt doma před obrazovkou.

Mělo to být na chvíli, nyní je to téměř rok, kdy děti zůstávají doma a vzdělávají se pomocí on-line výuky. I když distanční nemusí bezpodmínečně znamenat jen on-line, přeci jen se děti každodennímu několikahodinovému sezení u počítačů nevyhnou.

A to „nemluvíme“ o tom, že děti vlastně sedí doma neustále. Nemají kroužky, nemohou sportovat
a veškerý svůj volný čas tedy tráví s hlavami skloněnými nad telefonem, tabletem nebo počítačem.
To vše na ně může mít dopad nejen psychický, ale i fyzický.

A podle hesla: „Ve zdravém těle, zdravý duch!“ se nyní zaměříme na ty fyzické

Dlouhé sezení, nízká pohybová aktivita, to vše může mít vliv na některé svalové skupiny, které jsou přetěžovány a naopak jiné se mohou kvůli nedostatečnému používání zkracovat či ochabovat. Dalším problémem především u starších dětí jsou potíže se zápěstím či zrakem.

Jak ulevit namáhanému pohybovému ústrojí:

  1. Prvním bodem, nad kterým by bylo dobré se zamyslet je, jaké podmínky má vaše dítě při práci na počítači. V jakém místě má pracovní stůl, kam je natočena obrazovka, v jaké výšce jsou monitor a stůl a zda má vyhovující židli. Ne všichni máme doma ideální podmínky a můžeme tak dopřát svému dítěti to největší pohodlí. Pokud je to možné, neškodí nechat občas dítě změnit polohu a třeba si lehnout při práci do postele (většinou snazší s notebooky). Hlava by měla být podložena polštářem, stejně tak jako laptop (ten na nějaké podložce, aby se nezahříval). Páteř a svaly si tím nesmírně uleví.
  1. Dalším, velmi důležitým bodem je pohyb. Můžete namítat, že dítě ve škole sedí celé hodiny, nicméně tam jsou povinné přestávky určené především k protažení. Dohlédněte tedy, aby vaše dítě alespoň každých 45 minut vstalo a případně si u toho zacvičilo pár relaxačních cviků.
  1. Nedílnou součástí je také dodržování pitného režimu a zásady zdravého a správného stravování.

I přes dodržení všech těchto rad a postupů se však může stát, že mají děti právě kvůli nadměrnému sezení u monitoru bolesti pohybového ústrojí. Karitol je krém proti akutní bolesti zad, svalů či kloubů. Ulevuje od ztuhlosti a díky ideální kombinaci Shea oleje, kostivalu, xylopie a kaštanu působí blahodárně na celé tělo.

Karitol lze také použít v kombinaci s regenerační solí z růžového moře k přípravě zábalu pro rychlejší úlevu od bolesti.

Karitol 500 ml - Krém proti bolesti zad, kloubů a svalů

Karitol Krém- 689 Kč

Krém proti bolesti zad, kloubů a svalů 500 ml

Přihlašte se k odběru novinek na našem blogu!

Úspěšně jste se přihlásili k odběru novinek. Děkujeme!