Jak ulevit dětem od bolesti

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

Distanční výuka aneb místo školních lavic pobyt doma před obrazovkou.

Mělo to být na chvíli, nyní je to téměř rok, kdy děti zůstávají doma a vzdělávají se pomocí on-line výuky. I když distanční nemusí bezpodmínečně znamenat jen on-line, přeci jen se děti každodennímu několikahodinovému sezení u počítačů nevyhnou.

A to „nemluvíme“ o tom, že děti vlastně sedí doma neustále. Nemají kroužky, nemohou sportovat
a veškerý svůj volný čas tedy tráví s hlavami skloněnými nad telefonem, tabletem nebo počítačem.
To vše na ně může mít dopad nejen psychický, ale i fyzický.

A podle hesla: „Ve zdravém těle, zdravý duch!“ se nyní zaměříme na ty fyzické

Dlouhé sezení, nízká pohybová aktivita, to vše může mít vliv na některé svalové skupiny, které jsou přetěžovány a naopak jiné se mohou kvůli nedostatečnému používání zkracovat či ochabovat. Dalším problémem především u starších dětí jsou potíže se zápěstím či zrakem.

Jak ulevit namáhanému pohybovému ústrojí:

  1. Prvním bodem, nad kterým by bylo dobré se zamyslet je, jaké podmínky má vaše dítě při práci na počítači. V jakém místě má pracovní stůl, kam je natočena obrazovka, v jaké výšce jsou monitor a stůl a zda má vyhovující židli. Ne všichni máme doma ideální podmínky a můžeme tak dopřát svému dítěti to největší pohodlí. Pokud je to možné, neškodí nechat občas dítě změnit polohu a třeba si lehnout při práci do postele (většinou snazší s notebooky). Hlava by měla být podložena polštářem, stejně tak jako laptop (ten na nějaké podložce, aby se nezahříval). Páteř a svaly si tím nesmírně uleví.
  1. Dalším, velmi důležitým bodem je pohyb. Můžete namítat, že dítě ve škole sedí celé hodiny, nicméně tam jsou povinné přestávky určené především k protažení. Dohlédněte tedy, aby vaše dítě alespoň každých 45 minut vstalo a případně si u toho zacvičilo pár relaxačních cviků.
  1. Nedílnou součástí je také dodržování pitného režimu a zásady zdravého a správného stravování.

I přes dodržení všech těchto rad a postupů se však může stát, že mají děti právě kvůli nadměrnému sezení u monitoru bolesti pohybového ústrojí. Karitol je krém proti akutní bolesti zad, svalů či kloubů. Ulevuje od ztuhlosti a díky ideální kombinaci Shea oleje, kostivalu, xylopie a kaštanu působí blahodárně na celé tělo.

Karitol lze také použít v kombinaci s regenerační solí z růžového moře k přípravě zábalu pro rychlejší úlevu od bolesti.

Karitol 500 ml - Krém proti bolesti zad, kloubů a svalů

Karitol Krém- 689 Kč

Krém proti bolesti zad, kloubů a svalů 500 ml

Přihlašte se k odběru novinek na našem blogu!

Úspěšně jste se přihlásili k odběru novinek. Děkujeme!