Tuhý šampon? Jednoznačně ANO!

V současné době se snažíme žít co nejvíce ekologicky, ekonomicky a ohleduplně k přírodě. Možností k tomu máme opravdu hodně. Třídíme odpad, využíváme bezobalové prodejny, chodíme nakupovat s plátěnými taškami, recyklujeme oblečení a tak dále. Tím vším pomáháme přírodě se znovu nadechnout a ona nám to svými zdroji oplácí. Proto přicházíme na trh s tuhými šampony značky Codina. Pokud jste o jejich užívání přemýšleli, máme pro vás několik důvodů, proč zvolit právě tuto rodinnou francouzskou značku.

Zvolení tuhého šamponu je rozhodnutí se pro variantu s nulovým odpadem. Žádné lahve = nezatěžování naší planety. Jeden tuhý šampon se vyrovná třem lahvičkám toho klasického. Proto se můžeme bavit i o důvodu ekonomickém. Přírodní složky vám navíc zajistí život bez chemie, a za to vám vaše vlasy poděkují.

Codina vám nabízí šampon pro každý typ vlasů. Stačí si jen vybrat ten správný:

Hydratace je klíčem ke krásně vypadající pleti. Jen pravidelně hydratovaná pleť bude vypadat na pohled zdravě. Každodenní péče vám pak dlouhodobě zaručí, že vaše pokožka bude mít elasticitu a předejdete tak prvním projevům stárnutí. 

Jak tuhý šampon používat

Přechod z tekutého šamponu na tuhý je cesta správným směrem. Nicméně, viditelné účinky se dostavují až po nějakém čase. Vlasy, které byly doposud zatěžovány chemií z klasických šamponů, mohou používáním tuhého šamponu zpočátku vykazovat pocit těžkosti. Reakce je individuální a velmi záleží na typu vlasu, ale třeba i na tvrdosti vody. Nicméně je to stav, který se po několika umytích stabilizuje. S naší pomocí a vaší trpělivostí to společně zvládneme. Pro lehčí přechod můžete začít používat společně se šamponem vlasová tonika a masky.

Námi doporučený postup užívání tuhých šamponů je rozdělen do 3 jednoduchých kroků, které si velmi rychle osvojíte:

1. Detoxikace

První krok se věnuje detoxikaci vlasů pomocí masky. Podle typu vlasu se používá maska s bílým jílem a mátou na suché vlasy nebo maska s marockým jílem na mastné vlasy.
Nejdříve vlasy namočte, posléze zlehka vysušte a naneste masku až ke kořínkům. Nechte působit 15 minut, poté promasírujte pokožku hlavy. Vlasy již není nutné oplachovat. Pro suché vlasy doporučujeme udělat si předem olejovou kúru, nechat 15 minut působit, opláchnout a až poté nanést masku. 

Tato fáze je velmi důležitá, protože díky ní se pokožka hlavy lépe připraví na přírodní produkty a eliminuje silikon, který ji zatížil z dříve používaných šamponů.

Maska na vlasy s marockým jílem 250 ml - 549 Kč

Vlasová maska zanechává vlasy pružné, jemné a lesklé. Doporučujeme ji pro všechny typy pleti a vlasů, zejména však na mastné vlasy.

Maska na vlasy s bílým jílem a mátou 250 ml - 549 Kč

Obsažený bílý jíl sušený na slunci je ze všech jílů nejméně absorpční, což jej činní vhodným pro suchou až velmi suchou pokožku a vlasy.

2. Mytí tuhým šamponem

Vámi vybraný tuhý šampon přizpůsobený typu vašich vlasů rozetřete v rukou, aplikujte na vlasy až k vlasovým kořínkům a vmasírujte do pokožky hlavy. Nechte působit alespoň 5 minut. Tím se šampon dostane ke konečkům vlasů, aniž by bylo potřeba ho aplikovat na celou jejich délku. Poté opláchněte.

Všimněte si, jak málo šampon pění. Je to dáno tím, že se jedná o 100% přírodní produkt. Jeho účinek se tím nesníží, ba právě naopak.

BIO šampon s olejem z vlašských ořechů 150 g - 259 Kč

Obsažený vlašský ořech činí vlasy pružné, měkké a lesklé. Je vhodný zejména pro tmavé vlasy, kterým zachovává přirozený hnědý odstín vlasů a dodává jim pěkné hnědé odstíny.

BIO šampon s heřmánkem 150 g - 299 Kč

Komplexní složení na bázi macerátu heřmánkových květů a éterických olejů z grapefruitu, mandarinky a petrželky je ideálním spojencem blond vlasů. Toto složení je výjimečné pro své zesvětlovací vlastnosti.

BIO šampon se zeleným jílem a eukalyptem 150 g - 229 Kč

Obsažený zelený jíl díky své velké absorpční síle eliminuje přebytečný maz ve vlasech. Dále má dezinfekční a čistící účinky, napomáhá v boji proti lupům a na podrážděnou pokožku hlavy.

BIO šampon s přírodní hennou 150 g - 229 Kč

Tento šampon je vhodný pro vlasy barvené hennou. V kombinaci přírodní henny s éterickými oleji z kafru a pimetovníku dodává vlasům objem, vitalitu a lesk při zachování barvy. Dále podporuje růst vlasů.

3. Regenerace vlasovým tonikem

Posledním krokem je aplikace vlasového tonika dle vašeho typu vlasů na celou jejich vlhkých vlasů. Tonikum zlehka vmasírujte a již neoplachujte. Vlasové vody obsahují složky z octa, který napomáhá obnově pH, zajistí zvýšení účinku celé této procedury a slouží k lepšímu rozčesávání.

Aby byla péče o vlasy přizpůsobena vašim specifickým potřebám, nabízíme vlasová tonika pro tmavé, světlé a hennou barvené vlasy.

Vlasové tonikum s heřmánkem 250 ml - 179 Kč

Vlasové tonikum s heřmánkovou vodou je vhodné zejména pro světlé vlasy. Vlasy nedokážou obnovit své pH po umytí stejně dobře jako pokožka. Díky tradiční receptuře z jablečného octa vyrovnává pH vlasů, obnovuje jejich vitalitu a lesk.

Vlasové tonikum s vlašskými ořechy 250 ml - 179 Kč

Vlasové tonikum s vlašskými ořechy a tymiánovou vodou je vhodné zejména pro tmavé vlasy. Vlasy nedokážou obnovit své pH po umytí stejně dobře jako pokožka. Díky tradiční receptuře z jablečného octa vyrovnává pH vlasů, obnovuje jejich vitalitu a lesk.

Vlasové tonikum s přírodní hennou 250 ml - 179 Kč

Vlasové tonikum s vodou ze šalvěje lékařské je vhodné zejména pro vlasy barvené hennou. Vlasy nedokážou obnovit své pH po umytí stejně dobře jako pokožka. Díky tradiční receptuře z jablečného octa vyrovnává pH vlasů, obnovuje jejich vitalitu a lesk.

Pevně věříme, že přechod na tuhé šampony je prvním krokem na cestě k vašemu zdravějšímu „JÁ“. V naší nabídce naleznete spoustu přírodních a BIO produktů – váš život bez chemie může začít právě teď.

Přihlašte se k odběru novinek na našem blogu!

Úspěšně jste se přihlásili k odběru novinek. Děkujeme!