Jak se vyhnout prvním vraskám. Na slovíčko s lékařem.

Podle čeho poznáme věk? Také občas přemýšlíte, proč i bez vrásek někdo vypadá na dvacet, jiný na třicet a někomu prostě nejde odepřít čtyřicítka, ať se snaží, jak se snaží? To, díky čemu je obličej člověka mladší nebo starší, zahrnuje řadu proměnných, od textury pleti, tónu a barvy až po vrásky, ztrátu objemu a ochabnutí.

Poslední z nich – ochabnutí – nastává s úbytkem kolagenu, který funguje jako strukturální podpora naší pokožky.  Postupem času se však zmenšuje. Ztráta kolagenu také významně přispívá k úbytku objemu a tvorbě vrásek. Nejlepší způsob, jak zachovat pleť mladistvou, je tak především zabránit této ztrátě nebo se ji snažit co nejvíce zpomalit, říká dermatolog Dr. Papa Gaye. „Nejdůležitější je prevence,“ dodává. „Neexistuje žádná náhrada za pravidelné používání hydratačních produktů, dlouhodobou ochranou před sluníčkem a dobrý životní styl – zákaz kouření, malá konzumace alkoholu a cukru a pravidelné cvičení.“ Pokud budete všechny tyto kroky následovat, pak jasně uvidíte, že se u vás proces stárnutí opozdí nebo výrazně zpomalí. Všechny ostatní podpůrné kosmetické kroky, které budete podstupovat pak navíc budou mít zesílený účinek. 

Age Defying Cream 1549 Kč

Krém s kompletní ochranou před vráskami 50 ml Aktivní látky Shea neboli Karité máslo (Butyrospermum Parkii) Vitamíny A, B, C a E Kyselina hyaluronová Jemný krém, který hned na první dotek zanechá hydratovanou a vyživenou pokožku. Příjemná vůně Karité másla. Je vhodný pro všechny typy pokožky včetně citlivé pleti, což z něj činí i šetrný oční krém na tenkou citlivou pokožku v očním okolí.

Jaké jsou pak další neinvazivní kroky, které nám pomohou ke zpomalení procesu stárnutí? „Rozhodně obličejová masáž,“ říká Dr. Gaye a dodává „Výhody masáže obličeje jsou prokazatelné (výzkum ukazuje, že masáž obličeje může oddálit vznik vrásek a navíc má zpevňující účinek). Pokud přemýšlíte, jak si takovou masáž pravidelně dopřát, pak zauvažujte o začlenění růžového válečku do ranní nebo noční rutiny.  Je to vynikající způsob, jak povzbudit pokožku. Tento masážní nástroj pro péči o pleť byl používán ve starověké Číně, aby pokožka vypadala svěží a byla na pohled prokrvená. Právě například váleček z růženínu má nejen chladící účinky, které vám pomohou od napuchlosti, ale navíc vám bude přinášet úžasný pocit při protivráskové masáži.

Přihlašte se k odběru novinek na našem blogu!

Úspěšně jste se přihlásili k odběru novinek. Děkujeme!