Síla vitamínu C. Pomůže vám k zářivé pleti i silnému zdraví!

Ať už vám sotva táhne na dvacet nebo jste v důchodovém věku jsou určité živiny, které vaše pleť nejen ocení, ale doslova potřebuje pro svůj zdravý vzhled. O které důležité ingredienci mluvíme? Vitamin C! Nejen, že vaši pleť krásně rozzáří a dodá ji potřebnou sílu k tomu, aby vypadala svěží, ale hlavně pomáhá v boji s volnými radikály, které nás obklopují v průběhu celého dne.

Co je vitamín C?

Vitamín C, který také známý jako kyselina askorbová a kyselina L-askorbová, je vitaminem, který tělo ve skutečnosti nevyrábí. Jediný způsob, jak ho získat, je tak prostřednictvím doplňků nebo vaší stravě – citrusové plody, jako jsou pomeranče, jsou bohaté na vitamín C. A má zásadní funkce v celém těle. „Vitamin C je nezbytnou výživnou látkou, která pomáhá k obnově tkáně a zvyšuje enzymatickou produkci,“ říká dermatolog Dr. Papa Gaye.

Samozřejmě, že dieta bohatá na vitamin C je prospěšná tělu celkově. Pokud se ale budeme zaměřovat na vliv tohoto vitaminu na pleť, musela byste jíst opravdu hodně pomerančů či grapefruitů. Z těchto důvodů se vitamin C přidává do produktů, které jsou přímo aplikovány na naši pokožku. „Topické podání je 20krát účinnější než perorální příjem,“ říká Gaye.

Proč je tak prospěšný v kosmetice?

Jednak „vitamín C podporuje produkci kolagenu, který je tak důležitý pro dobrý vzhled pokožky, pomáhá vyhlazovat jemné vrásky a je nezbytný pro pevnou, mladistvou pleť,“ říká Gaye. Kromě toho je vitamin C antioxidant, což znamená, že chrání kožní buňky před poškozením volnými radikály způsobenými UV zářením.

Rovněž pomáhá k produkci melaninu v kůži, což snižuje hyperpigmentaci a hnědé skvrny, vyrovnává tak tón pleti a zlepšuje projasnění pokožky. Na závěr „vitamín C pomáhá zmírnit poškození způsobené sluncem a ztrátou kolagenu tím, že podporuje zdravou buněčnou obnovu a regeneraci,“ dodává Gaye.

Age Defying Cream 50 ml - 1549 Kč

Krém s kompletní ochranou před vráskami - Pečující hypoalergenní krém s jedinečnou kombinací bioaktivních látek, jehož složení zabraňuje viditelným příznakům předčasného stárnutí. Aktivní látky: Shea neboli Karité máslo (Butyrospermum Parkii), vitamíny A, B, C a E, kyselina hyaluronová

Přihlašte se k odběru novinek na našem blogu!

Úspěšně jste se přihlásili k odběru novinek. Děkujeme!