Jak docílit té nejkrásnější bronzové barvy, po které toužíte už roky?

Pokud jste to neudělali už v minulé sezóně, pak je rozhodně na čase se zamyslet, co si každé léto dáváme tak pravidelně na pokožku. Čisté (bez chemikálií) opalovací přípravky jsou důležitější než kdy jindy – ať už máte obavy o ochranu životního prostředí, své celkové zdraví nebo mladistvý vzhled vaší pokožky.

Nezatěžovat!

Chemické opalovací krémy fungují tak, že absorbují sluneční paprsky. Je prokázáno, že snadno vstupují do krevního oběhu a obsahují některé z nejvíce dráždivých chemikálií v kosmetickém průmyslu. Mohou také obsahovat známé rakovinotvorné látky a některé, jako například oxybenzon, jsou tak toxické, že dokonce zabíjejí korály a byly zakázány např. na Havaji i v částech Karibiku. Oxybenzon je doktory považován za potenciálně narušující rakovinovou chemii, která je také spojena s alergiemi. Je snadno absorbován kůží ve velkém množství a byl detekován v lidském mateřském mléce, plodové vodě, moči a krvi. Nepříznivé dopady pak má nejen na naše zdraví, ale i celý mořský ekosystém.

V přípravě je síla!

Opalování by pro nás nemělo začínat momentem, kdy opustíme kancelář nebo byt a můžeme se několik hodin věnovat pouze činnostem u vody. Je to dlouhodobý proces! Při přípravě pokožky na slunce se zaměřte na výživu zevnitř i zvenčí pomocí těchto čtyř metod: hydratace a navýšení fototypu, exfoliace, hydratace těla a vyhledání stínu.

1. Zářivé opálení (ale postupně!)

Kariten Oil - Olej na opalování

KaritenOil 200 ml - 599 Kč

Tento opalovací olej představuje revoluci v současném způsobu opalování. Urychluje a usnadňuje zhnědnutí kůže, chrání před nežádoucími účinky Slunce a zároveň využívá jeho blahodárné účinky k prospěchu lidského zdraví. Je vyroben bez umělých slunečních filtrů a chemických přísad. KaritenOil je vhodný pro všechny typy pokožky – nejen pro děti, ale i pro alergiky, ekzematiky a jedince citlivé na Slunce.

2. Exfoliace

K pravidelné péči a dosažení zářivé pleti je důležité občas odstranit mrtvé kožní buňky z povrchu těla i obličeje. Tento proces je známý jako exfoliační, jeho frekvence závisí na metodě, kterou si vyberete a typu pleti. Sečteno a podtrženo – pokud si všimnete, že vaše pokožka zčervená a je podrážděná, exfoliujete příliš často nebo příliš silně. Lékaři nejčastěji doporučují použít k odstranění odumřelých kožních buněk nástroj, jako je kartáč s měkkými štětinami, nebo přírodní houbu. Obrátit se také můžete na dostupné produkty, jako je pleťový peeling obsahující přírodní enzymy, jež jemně rozpouští uvolňující buňky nebo si vlastní peeling vyrobit z doma dostupných surovin (kávový lógr, sůl, třtinový cukr) a jednu z nich smíchat s kokosovým, olivovým či jojobovým olejem. Pokud se rozhodnete pro peeling těsně před tím, než vyrážíte ven, pak hlavně nezapomeňte na následnou péči, abyste hydratovali nově odhalenou jemnou pokožku. Pomůže vám to udržet její zářivost a vyhnout se spálení.

3. Hydratace těla

Dodržování pitného režimu a jeho navýšení, zejména v letních měsících, udržuje buňky v těle hydratované a fungující tak, jak mají – včetně pokožky. Dostatek vlhkosti udržuje vaši pleť jemnou a vláčnou, i když trávíte hodně času venku na větru a slunci. Pokud vaše pokožka není hydratovaná, můžete si všimnout pnoucí, šupinaté nebo suché pokožky a následně přibývajících vrásek. Nápojem pro optimální hydrataci pokožky je voda. Podle doporučení University of Wisconsin Hospital and Clinics Authority platí doporučení vypít každý den osm sklenic vody. Pokud budete venku, klidně posrkávejte více vody, než je obvyklé, abyste udržovali nižší teplotu těla a hydratovali vaši pokožku.

4. Stín, stín, stín

Kariten Oil - Olej na opalování

KaritenMilk 200 ml - 299 Kč

KaritenMilk je hydratační mléko po opalování, které pomáhá dlouhodobě udržet opálenou pokožku. Dlouho zachová Vaši pokožku krásně opálenou, hebkou a vláčnou.

Nakonec chraňte pokožku před sluncem a vyhněte se jejímu zčervenání a spálení tím, že zůstanete mimo přímé paprsky, a to vždy pokud je to možné. Ano, opravdu je možné docílit krásně hnědé pokožky i bez toho, abyste trávila několik hodin pod prudkým sluncem pravidelným „pražením se“. Vaše pokožka pak nebude mít extrémně rychlý šok, ale naopak začne pomalu produkovat melanin. Právě díky postupnému vystavování si tak udržíte krásné dlouhodobé opálení. Nezapomeňte ale, že bez pořádné přípravy pokožky vás ale pouze stín chránit nemusí.

Přihlašte se k odběru novinek na našem blogu!

Úspěšně jste se přihlásili k odběru novinek. Děkujeme!