Nepodceňujte návštěvu dermatologa

Není to tak dlouho, kdy jsme nastavovali svá těla slunci a plnými doušky nasávali teplo, klid a pohodu. Kůže byla krásně opálená a sexy. Ale! Napadlo vás, že je potřeba si ji nechat pravidelně kontrolovat?

Neradi bychom vás strašili, ale některé informace není dobré ignorovat. Jestlipak jste věděli, že každoročně onemocní rakovinou kůže až 1500 lidí? To je děsivé číslo, že? Co s tím ale dělat? Nejúčinnější je omezení působení UV záření na kůži. Pokud toto ale u vás nepřichází v úvahu, pak se nabízí jiné řešení. A tím je preventivní vyšetření dermatologem. Když si najdete dostatek času na slunění, najděte si čas i na toto. Je to malá oběť pro klidný spánek. Nejen, že vám dermatolog doporučí nejvhodnější přípravek, kord když máte citlivou kůži, ale také se vám podívá na znaménka.

Kdy navštívit lékaře?

Pokud máte již nějaký problém, tak samozřejmě co nejdříve. Jinak nejvhodnější dobou je podzimní až zimní období, kdy je kůže již vybledlá a snáze se hojí. Nemusíte se ničeho obávat, vyšetření je bezbolestné. A pokud dermatolog shledá, že by bylo lepší některé ze znamének či pih odstranit, nebraňte se.

Často se také stává, že si chcete nechat odstranit znaménko spíše z kosmetického důvodu z obličeje či krku. A jistě vás také napadá, že by vám po odstranění mohla zůstat jizva. Ano, pokud má kůže nedostatek kolagenu, bude se i hůře hojit. Tudíž ve chvíli, kdy vám ošetřující lékař dá zelenou, začněte si postižené místo ošetřovat příslušným kosmetickým přípravkem.

SheButter 50 ml - 159 Kč

Je znám svým širokým využitím. Je ideálním přípravkem k hojení kůže. Hojí čerstvé jizvy, vyživuje pokožku, je vhodný i při léčbě atopického ekzému a popálenin. Obsahuje vitamíny, rostlinné steroly a soli.

Multifunctional Face Treatment Oil 15 ml - 1 149 Kč

Multifunkční vitamínový olej. Jedná se o intenzivní hypoalergenní hydratující olej, který vyživuje a zachovává mladistvý vzhled pleti. Obsažené Shea máslo navíc stimuluje buněčnou obnovu, pomáhá redukovat zarudnutí a hyperpigmentaci a aktivuje přirozenou tvorbu kolagenu.

Age Defying Cream 50 ml - 1549 Kč

Pečující hypoalergenní krém s jedinečnou kombinací bioaktivních látek, jehož složení zabraňuje viditelným příznakům předčasného stárnutí. Je vhodný pro každou pleť. Podporuje tvorbu kolagenu, udržuje ochranný film a obsahuje potřebné vitamíny a antioxidanty.

Rány se zajizví, ale jizvy rostou spolu s námi.

Stanisław Jerzy Lec

Přihlašte se k odběru novinek na našem blogu!

Úspěšně jste se přihlásili k odběru novinek. Děkujeme!