Jak docílit zdravé a zářivé pokožky na celém těle? 7 kroků, které Vám pomůžou k nejlepším výsledkům

Abychom dosáhli zářivé a zdravě vypadající pokožky, podrobně jsme popsali vše, co potřebujeme pro okamžité i dlouhodobé výsledky, spolu se sadou bestsellerů, která je skvělým úvodem do nastávající letní sezóny.
Bez ohledu na věk, odstín pleti, sklon k opálení či spálení se, nebo dokonce i pocity ohledně plavkové sezóny, v létě prostě všichni vypadáme lépe. Na první sluneční paprsky se těšíme po celý rok, a to nejen psychicky, ale rozhodně je ocení i naše pokožka. Jak ji tedy připravit, aby vypadala krásně nejen na jaře, v létě, ale i po tom, co sluneční paprsky opět nebudou tak časté, jako nyní?

1. Detox

Suché kartáčování je nezbytný – a energizující krok detoxikace pokožky. Kartáče z čistého přírodního materiálu pomáhají odstranit odumřelou pokožku a pomůžou nám tak k zářící a hladké pokožce. Použijte jej těsně před sprchováním.

2. Zjemnit

Suché kartáčování je nezbytný – a energizující krok detoxikace pokožky. Kartáče z čistého přírodního materiálu pomáhají odstranit odumřelou pokožku a pomůžou nám tak k zářící a hladké pokožce. Použijte jej těsně před sprchováním.

3. Na slano

Ať už je to v pohodlí naší vany nebo vás čeká cesta k moři, můžete si být jisti, že slaná voda vám pomůže k výraznému zlepšení vzhledu pokožky. Jednou z nejzajímavějších teorií je, že slaná voda zklidňuje pokožku zaměřením se na fungování tzv. Langerhansových buněk. Toto zklidnění je dočasné, ale může pomáhat k úlevě při suché, růžovějící a svědící pokožce. Některé studie tvrdí, že slaná voda přispívá k dobré keratolytice, což znamená, že urychluje odlupování. Díky soli do koupele z růžového jezera (Pink Lake Salt) si teď můžete dopřát doslova blahodárnou koupel s pocitem jako v lázních. Její uvolňující účinky Vám zpříjemní chvíle ve vaně. Levandulová sůl Vám zajistí relaxaci, kterou Vaše tělo potřebuje. Je bohatá na minerály – hořčík, vápník, draslík a stopové prvky (např. železo, brom). Dále je obohacena o shea máslo a levandulové silice.

Relaxační sůl z růžového jezera - 39 Kč

Díky soli do koupele z růžového jezera (Pink Lake Salt) si teď můžete dopřát doslova blahodárnou koupel s pocitem jako v lázních. Její uvolňující účinky Vám zpříjemní chvíle ve vaně.

Osvěžující sůl z růžového jezera - 39 Kč

Díky eukalyptové soli do koupele z růžového jezera (Pink Lake Salt) si teď můžete dopřát doslova blahodárnou koupel jejíž vůně Vás příjemně osvěží.

4. Zchlaďte se!

Studená sprcha má mnoho doložených zdravotních benefitů. Není prospěšná jen pro naši pokožku, ale také pro celkové zdraví. Studená voda spouští protizánětlivé uvolňování norepinefrinu a navyšuje tak počet červených a bílých krvinek a krevních destiček. Pomáhá nám k regeneraci svalů, nastartování imunitního systému, ale také k pořádné dávce energie, kterou po ránu ocení určitě většina z nás.

5. Slunce

Už na začátku jsme zmínili sluneční paprsky. Slunce nám dodává, kromě jiné, hormony, vitamíny, minerály, teplo, světlo a záření. Pro regulaci absorpce záření vyrábí naše pokožka hnědé barvivo, tzv. melanin. Melanin, spolu se zásadami bezpečného slunění, je nejlepší ochranou před vznikem nádorů kůže. Léto je období, kdy můžeme nejvíce pečovat o své zdraví, obzvláště pak o naši pokožku a dále ji připravit na náročnější období jako je podzim a zima. K této přípravě nám poslouží 3 pilíře: sluneční paprsky, Kariten a zásady bezpečného slunění. Kariten nám pomáhá vyrobit melaninu více. Navíc také posiluje kožní bariéru, urychluje reparační procesy na kůži, stále ji hydratuje a vyživuje.

Kariten Oil - Olej na opalování

KaritenOil 200 ml - 599 Kč

Olej na opalování s vysokým biologickým ochranným faktorem (kolem 89 %) podpoří Vaší pokožku, aby si toto barvivo začala tvořit sama.

Kariten Oil - Olej na opalování

KaritenMilk 200 ml - 299 Kč

Mléko po opalování pokožku zklidní a podpoří její rovnoměrné zhnědnutí po opalování

6. Hydratace a výživa

ReThink: BodyBalm - 549 Kč

Tělový balzám poskytuje komplexní péči o tělo od hlavy až k patě. Přináší okamžitý komfort, pomáhá zklidnit napjatou pokožku a poskytuje jí každodenní ochranu. Intenzivně vyživuje a hydratuje po dobu 24 hodin.

Voda, slunce a pravidelná péče jsou naprosto nezbytné pro krásný vzhled pleti. Její hydratace a výživa jsou však nepostradatelné. ReThink tělový balzám poskytuje komplexní péči o tělo od hlavy až k patě. Přináší okamžitý komfort, pomáhá zklidnit napjatou pokožku a poskytuje jí každodenní ochranu. Intenzivně vyživuje a hydratuje po dobu 24 hodin.

7. Voda

Není to žádná věda, ale přesto hodně z nás zapomíná na pravidelný pitný režim. Přitom právě pití alespoň 8 sklenic denně pomůže zbavit tělo a pokožku toxinů. Mnoho výzkumů prokázalo, že dostatečný příjem vody vám viditelně rozzáří pokožku. Od zítřka si tak nastavte určité momenty, kdy si opravdu dáte alespoň jednu sklenici vody. V průběhu dne by jich mělo být opravdu nejméně osm. Uvidíte, že za pár týdnů svoji snahu vážně oceníte.

Přihlašte se k odběru novinek na našem blogu!

Úspěšně jste se přihlásili k odběru novinek. Děkujeme!