Mýty pravdy o opalování a slunečním záření! Dekódovali jsme je pro vás!

Naše pleť potřebuje péči každý den, ale jsou období, kdy je opravdu potřeba jí věnovat více času a přípravy, aby nejen vypadala zdravě, ale také opravdu zdravá byla. Jak si má ale člověk vybrat v té spoustě informací, které se na něj valí, když každý článek a výrobce říká něco jiného? Dali jsme dohromady rady Dr. Papa Gaye, který se účinky a dopady sluníčka na pleť zabývá už desítky let.

Jak moc potřebujeme SPF (chemické „ochranné“ bariéry)?

Většina opalovacích krémů používají silnou kombinaci chemických látek, jako je oxybenzon, oktinoxát (oktylmethoxycinnamát), homosalát, oktisalát, oktokrylen a avobenzon, z nichž mnohé z nich nám můžou vážně poškodit zdraví. Mohou totiž poškodit naší endokrinní soustavu. Nejnebezpečnější jsou v malých dávkách, protože napodobují hormony, které naše těla vytvářejí denně, a mohou narušovat vše od našich reprodukčních systémů až po náš metabolismus. Jsou obzvláště nebezpečné pro děti a dospívající, jejichž systémy se rychle vyvíjejí.

Existuje tedy přírodní cesta, jak se bránit před sluníčkem?

Rostliny jsou schopné absorbovat až 100 % slunečního záření. Za tuto vlastnost vděčí chlorofylu. V případě lidí je touto látkou melanin, tedy přírodní barvivo, které poskytuje černošskému, indiánskému nebo arabskému etniku až 98% schopnost absorpce a evropské až 90 %. KaritenOil dokáže díky podpoře tvorby pigmentu melaninu navýšit fototyp Vaší pleti až o dva stupně

KaritenOil dokáže díky podpoře tvorby pigmentu melaninu navýšit fototyp Vaší pleti až o dva stupně.

Melanin je společně se zásadami bezpečného slunění nejlepší ochrana před vznikem nádorů kůže. KaritenOil nám pomáhá vyrobit melaninu více, navíc také posiluje kožní bariéru, urychluje reparační procesy na kůži, stále ji hydratuje a vyživuje.

Vyšší fototyp pleti umožňuje tělu se lépe, přirozeně a hlavně zdravě opalovat. Bude chráněné a vezme si ze Slunce jen to prospěšné.

Jak mohu využít prospěšné sluneční paprsky pro své zdraví?

Na podporu kožní imunity potřebuji slunce, Kariten a zásady bezpečné slunění. Pak slunce můžeme nejen užívat, ale zároveň také pečovat o svou pokožku.

Léto je obdobím, kdy můžeme nejvíce pečovat o své zdraví. Obzvláště důležité je pečovat o naši pokožku a její tzv. kožní imunitu a připravit ji na náročnější období jako je podzim a zima.

K této přípravě nám poslouží 3 pilíře: sluneční paprsky, Kariten a zásady bezpečné slunění. Díky této kombinaci si můžeme slunce nejen užívat, pečovat o svou pokožku a zároveň získávat pro tělo důležité minerály, vitamíny (zejména vitamín D), hormony a další prospěšné látky.

Kariten Oil - Olej na opalování

KaritenOil 200 ml - 599 Kč

Olej na opalování s vysokým biologickým ochranným faktorem (kolem 89 %) podpoří Vaší pokožku, aby si toto barvivo začala tvořit sama.

Kariten Oil - Olej na opalování

KaritenMilk 200 ml - 299 Kč

Mléko po opalování pokožku zklidní a podpoří její rovnoměrné zhnědnutí po opalování

Přihlašte se k odběru novinek na našem blogu!

Úspěšně jste se přihlásili k odběru novinek. Děkujeme!