Když příroda léčí aneb co se skrývá pod obalem

V dnešní době není netypické, když si pečlivě prostudujeme složení každého výrobku či potraviny, než si produkt vložíme do nákupního košíku. Více méně je to logické. Jsme masírováni médii o škodlivých produktech, „éčkách“ v potravinách, chemikáliích obsahující kosmetické přípravky.

Pro některé z nás je zkoumání obalů minimálně přehnané, nicméně vezměme si z toho jedno veliké plus. Díky tomu se začínáme opět obracet k přírodě a využívat její zdroje.

A jelikož současná doba není jen o zkoumání jednotlivých výrobků, ale i o uspěchanosti, tak jsme se rozhodli, že vám s tím pomůžeme. Vydáme několik článků a v každém provedeme takový „unboxing“ našeho výrobku.

První díl začneme se zásadní ingrediencí – Sheabutter.

Butyrospermum Parkii Butter

Máslovník africký je strom vyskytující se v Senegalu (Afrika). Dorůstá až 25 metrů a nelze ho uměle vysazovat. Produktem máslovníku jsou ovocné plody, jejichž pecky jsou velmi bohaté na přírodní tuk zvaný shea neboli karité. Více o jeho pojmenování, kvalitě a zpracování naleznete ZDE.

My se pojďme podrobněji zaměřit na aktivní látky této suroviny při kvalitním způsobu zpracování:

1. Vitamín E

2. Vitamín D (ergokalciferol)

3. Sole kyseliny skořicové

4. Provitamín E

5. Nenasycené mastné kyseliny

6. Rostlinné steroly

Shrňme si jednoduše účinky Karité

SheaButter 50 ml - 159 Kč

SheaButter je 100% přírodní hojivé máslo ze stromu Karité. Zpracováváme jej dle tradičních receptur vařením ve vodě, čímž si uchovává všechny prospěšné látky.

Člověk je nešťasten proto, že nezná přírodu.

Paul Henry Dietrich Holbach

Přihlašte se k odběru novinek na našem blogu!

Úspěšně jste se přihlásili k odběru novinek. Děkujeme!