Jak připravit kůži na pobyt u moře

Jedním z hlavních důvodů, proč jedeme na dovolenou k moři je, pomineme-li potřebu si odpočinout, opálit se. Mnoho z vás si řekne, že na tom nic není. Koupím si krém, s přiměřeně vysokým UV faktorem a plácnu sebou na pláž. Zde je ale ta fatální chyba. V první řadě ohrožujete své zdraví! Dalším problémem pak bude fakt, že to zkrátka neuhlídáte a místo krásného opálení si přivezete spálenou, zarudlou kůži, která vás bude pálit. V práci se tak nesetkáte s obdivem kolegů, ale spíše s úšklebky.

Na pobyt u moře je nutné se pořádně připravit. Kdo to chce uchopit opravdu zodpovědně (a měli by tak učinit všichni) začne se připravovat již doma, tedy v Čechách. Důležité je zvýšit odolnost kůže vůči všem agresivním jevům, lehce ji „předopálit“ a tvorbou biologického hnědého barviva, melaninu, připravit půdu pro lepší absorpci slunečního záření.

Pojďme si v rychlosti projít ty nejdůležitější body, které k této přípravě dopomohou a díky kterým budou po vašem návratu kolegové blednout závistí.

Jak postupovat před odjezdem k moři?

Tím ale nekončíme!

Péče o pokožku pokračuje i u moře! V prvních 3 dnech je třeba nechat kůži postupně zvykat na silné sluneční záření, zvláště v kritických hodinách mezi 11. a 15. hodinou. Pravidelně kůži promazávejte KaritenOilem, který pomůže v její aklimatizaci na nové prostředí.

Takto by se dala shrnout příprava pro klidný a bezstarostný pobyt u moře. Doufáme, že vás tyto rady moc nevyděsily a přijdou vám vhod. A malá rada na závěr. Hodně pijte. Dostatečná hydratace organismu se projevuje také na elasticitě pokožky.

Málem bychom zapomněli na poslední tip, který veškerou práci mnohem zjednoduší a celý proces pro příště urychlí. Nejde o nic menšího, než o průběžnou přípravu pokožky, kterou je dobré provádět po celý rok. Nebojte, je to poměrně prosté, nebudeme vás nutit chodit do solárií či pravidelně jezdit na prodloužený víkend k moři. Ono, nebylo by to sice špatné, ale s pochopením bychom se asi úplně nesetkali. Řešení je proto mnohem jednodušší. Stačí si vzít za své jedno takové pravidlo. Používejte KaritenMilk jako denní krém a o všechno ostatní se už postará příroda.

Kariten Oil - Olej na opalování

KaritenOil 200 ml - 599 Kč

Olej na opalování s vysokým biologickým ochranným faktorem (kolem 89 %) podpoří Vaší pokožku, aby si toto barvivo začala tvořit sama.

Kariten Oil - Olej na opalování

KaritenMilk 200 ml - 299 Kč

Mléko po opalování pokožku zklidní a podpoří její rovnoměrné zhnědnutí po opalování

Přihlašte se k odběru novinek na našem blogu!

Úspěšně jste se přihlásili k odběru novinek. Děkujeme!