Začněte si jaro užívat všemi smysly

Všichni se již těšíme na teplé počasí a počínající rozkvět stromů a květin. Ano, jaro je roční období, které je velmi vítáno. Avšak ne všemi. Alergikům totiž začíná nepopulární sezóna plná zarudlých svědivých očí, kýchání a ucpaných nosů.

Co je vlastně alergie? Je to nepřiměřená, až přehnaná reakce imunitního systému na vnější faktory, takzvané alergeny. Mezi ty nejčastější patří prach, pyly, zvířecí chlupy, roztoči a plísně. Vzhledem k tomu, že jsou běžnou součástí okolí, není možné se jich zcela zbavit. Pokud se tedy člověk na ně náchylný nerozhodne bydlet v bublinkové fólii. Prostě a jednoduše, život alergika bez kapesníků, kapiček do očí a sprejů do nosu, popřípadě jiných farmak, je vyložená tragédie!

Mnozí z nás se určitě ptají, zda se dá alergie vyléčit. Bohužel nedá. Jediná šance, jak se neusmrkat a neupšíkat k smrti, je zmírnit příznaky a zamezit styku s alergenem. V případě, že je to chlupatý domácí mazlíček, je terapie jasná.

Co ale dělat, když jste alergičtí na pyl či prach?

To byla jakási prevence, ale ne vždy se lze styku se spouštěčem úplně ubránit. Co tedy udělat, když k alergické reakci dojde?

Máme pro vás pár triků a slibujeme, že bublinková fólie mezi ně nepatří!

Na chvilku se zastavíme u posledního bodu. Samozřejmě, že reklamy nás zásobují nepřeberným množstvím zaručeně a vždy fungujících výrobků, které slouží právě ke zmírnění svědění a pálení v nose. Dejte si ale pozor. Nadměrné a dlouhodobé používání těchto přípravků může způsobit nenávratné poškození nosní sliznice a vzniku dalších alergií! 

A protože příroda nám tyto trable způsobuje, pak i ona je dokáže řešit!

Nový pohled na slunce a zdraví

Karitol Balm Vanilla 15 ml - Tělový balzám_s_krabickou, Nebojte se, úsměv na rtech už vám nezamrzne

Xylopia Nasalbalm 15 ml - 129 Kč

Xylopia Nasalbalm je přírodní nosní balzám z habešského pepře

Člověk je nešťasten proto, že nezná přírodu

Paul Henry Dietrich Holbach

Přihlašte se k odběru novinek na našem blogu!

Úspěšně jste se přihlásili k odběru novinek. Děkujeme!