Léto je tu! Užijte si slunce bez obav

Kariten opalovací systém je tvořen olejem na opalování a mlékem po opalování. Dohromady přináší nový pohled na slunce a zdraví. Jak KARITEN systém funguje?

Kariten opalovací systém je tvořen olejem na opalování a mlékem po opalování. Dohromady přináší nový pohled na slunce a zdraví. Jak KARITEN systém funguje?

Slunce je zdrojem života

Život na této planetě by bez slunce nebyl možný. Aktuálně je nejvíce diskutovaná spojitost slunce a výskytu nádorů kůže. V případě že by bylo slunce zdrojem nádorů kůže, nebyl by život na Zemi ve zdraví možný, popř. by nádory kůže byly nejčastější formou nádorů. Jejich výskyt  by byl nejčastěji v Africe. Tak to ale není, nádory kůže se nejčastěji vyskytují v zemích, kde se nejvíce používají SPF výrobky (výrobky obsahující ochranný filtr proti UV záření) nebo se navštěvují solární studia.

Rozum nad strachem

Každá lidská, zvířecí nebo rostlinná buňka potřebuje pro svou existenci sluneční světlo nebo produkty z nich. Každý tvor absorbuje sluneční paprsky svou kůží a dále je zpracovává na další produkty. Lidská kůže je schopná absorbovat a zpracovat sluneční světlo pro náš organismus. Víme také, že sluneční záření nás při vysokých teplotách může spálit, popálit či naši pokožku jinak poškodit. Pro potřebu ochrany vůči těmto jevům je lidská pokožka schopna produkovat hnědé barvivo, které je přirozeně nejlepší ochranou proti negativním účinkům slunečního záření.

Je nutné si uvědomit, že tato ochrana není neomezená, a proto bychom měli kůži chránit. Nedoporučuje se vystavovat pokožku přímým slunečním paprskům v teplých krajinách mezi jedenáctou a šestnáctou hodinou. Tělo si musí postupně na slunce zvyknout.

Nový pohled na Slunce a zdraví

Schopnost vytvářet si hnědé barvivo má (kromě albínů) každý člověk. Říká se tomu adaptační schopnost, tj. schopnost se přizpůsobit. Aktivuje se postupně a po třech dnech pobytu na slunci dosahuje přijatelné míry. KaritenOil zesiluje a podporuje tvorbu hnědého barviva na slunci a posiluje blahodárné účinky slunce na lidské zdraví.

Přínosy slunečního světla pro člověka jsou především:

 • Životaschopnost organismu – není života bez slunce
 • Blahodárně působí na imunitní, hormonální, nervový a muskuloskeletální systém

Byla chyba omezit přínos slunce na lidské zdraví na pouhý přínos vitamínu D.

Kariten opalovací systém respektuje dynamickou rovnováhu mezi potřebou slunečního světla a ochranou před neblahodárnými účinky slunečního záření. Stačí 1 týden s KaritenOilem u moře a máte pokožku krásně hebkou, nádherně a především zdravě opálenou na 3 a více měsíců.

Víte, že nejúčinnější ochranou proti nežádoucím účinkům slunečního záření je hnědé barvivo, které si tělo přirozeně vytvoří při pobytu na slunci?

Kariten Oil - Olej na opalování

KaritenOil 200 ml - 599 Kč

Olej na opalování s vysokým biologickým ochranným faktorem (kolem 89 %) podpoří Vaší pokožku, aby si toto barvivo začala tvořit sama.

Kariten Oil - Olej na opalování

KaritenMilk 200 ml - 299 Kč

Mléko po opalování pokožku zklidní a podpoří její rovnoměrné zhnědnutí.

Praktické rady

Nejedete-li na dovolenou, využijte každou příležitost, abyste byli na slunci. Používejte pouze Kariten opalovací systém celé léto na posílení blahodárných účinků slunce a potřebnou ochranu vůči negativním účinkům. Doporučujeme Kariten opalovací systém obzvlášť osobám citlivým na slunce, ekzematikům, revmatikům apod.

Pojedete-li na dovolenou k moři či do teplých krajů, připravte předem svou kůži tím, že se budete již zde opalovat na zahradě, v parku či u vody. Namažte celé tělo pouze Kariten Oilem před opalováním a Kariten Milkem po opalování. Na tuto přípravu navažte během prvních 3 dnů na dovolené – opalujte se dopoledne a odpoledne, vyvarujte se opalování mezi 11. a 16. hodinou, první den 20-30 minut, druhý den 40-60 minut a třetí den 60-90 minut, další dny až 120 minut. Poté se chraňte slunečníkem, ve stínu či lehkým dobře provětraným oblečením( nejlépe 100% bavlna, len nebo jejích směsi). Rozhodně ale zůstaňte venku a neschovávejte se v pokojích. Užívejte si nadále slunce a čerstvý mořský vzduch.

 • Budete-li u moře či v teplých krajích, doporučujeme Vám mazat se Kariten Oilem každé 2 hodiny.
 • Nezapomeňte na klobouk, sluneční brýle, dodržování pitného režimu a lněné či bavlněné oblečení.

Co je to opalování?

Podle nás je opalováním pouze proces, kdy je člověk polonahý či nahý, leží na volném prostoru a sluneční paprsky dopadají přímo na jeho tělo. Tento způsob užívání slunce nedoporučujeme mezi 11. a 16. hodinou.

Je-li člověk pod stromem, slunečníkem, oblečen v bavlněném či lněném oblečení, nepovažujeme to za opalování, ale čistě užívání si slunce a čerstvého mořského vzduchu. Tento způsob užívání je vhodný hlavně mezi 11. a 16. hodinou. Kariten systém pomáhá kůži zhnědnout i ve stínu a chrání ji před nebezpečím.

Výhody Kariten opalovacího systému

 • Zesiluje a urychluje tvorbu hnědého barviva
 • Zesiluje blahodárné účinky slunečního světla
 • Brání před negativními účinky slunečního záření
 • Chrání kůži před chemickým a motorovým smogem
 • Podporuje tvorbu kolagenu
 • Urychluje obnovu podrážděné nebo poraněné kůže
 • Podporuje hojení ekzému
 • Brání vzniku pigmentových skvrn
 • Chrání pleť před předčasným stárnutím
 • Je voděodolný
 • Chrání před UVA a UVB zářením
 • Vhodný pro všechny typy pokožky, nejen pro děti ale i pro alergiky, lidé s kožním ekzémem, revmatiky apod.
 • Vrátí lidem citlivým nebo alergickým na slunce schopnost znovu prožívat blahodární účinky slunce

Přihlašte se k odběru novinek na našem blogu!

Úspěšně jste se přihlásili k odběru novinek. Děkujeme!